+ 48 22 244 22 00 info@dekk.pl

Gaszenie gazem

Za proces detekcji pożaru i sterowania gaszeniem odpowiadają
centrale automatycznego gaszenia

GASZENIE LOKALNE

Gaszenie lokalne polega na wypełnieniu środkiem gaśniczym wszelkich urządzeń (przestrzeni), których ochrona objętościowa pomieszczenia w których się znajdują jest niemożliwa bądź bezzasadna. Dzięki systemom gaszenia lokalnego istnieje możliwość ochrony przeciwpożarowej konkretnych miejsc znajdujących się w obszarach przeznaczonych na stały pobyt ludzi jak również wszelkiego rodzaju pojazdów mobilnych obsługiwanych przez operatorów.

Systemy gaszenia lokalnego są całkowicie bezpieczne dla ludzi, chronionego sprzętu oraz środowiska, zajmują bardzo mało miejsca i często nie są widoczne dla osób postronnych. Systemy gaszenia lokalnego bardzo dobrze spełniają swoje zadanie jako alternatywa zwykłej gaśnicy, działając w pełni automatycznie i znacznie szybciej, zanim człowiek zauważy zagrożenie.
Systemy gaszenia lokalnego zostały stworzone na potrzeby gaszenia niewielkich elementów, których utrata bądź przestój w pracy niesie za sobą ekonomiczne konsekwencje. Szybkie wykrycie i szybkie działanie gaśnicze urządzeń lokalnych stanowi podstawową ochronę przeciwpożarową, zanim zagrożenie zostanie zauważone.

Zastosowanie systemów gaszenia lokalnego pozwala na 24 godzinną ochronę, dzięki czemu zapewnia ochronę przeciwpożarową w czasie, kiedy urządzenia nie są obsługiwane przez ludzi np. poza godzinami ich pracy.

Uzasadnione jest również zastosowanie urządzeń gaśniczych tam, gdzie posiadamy ograniczony dostęp, np. szafy sterownicze w elektrowniach wiatrowych, bądź inne elementy bez stałego nadzoru.

Zastosowanie gaszenia lokalnego ma uzasadnienie w wielu aplikacjach:

Rozwiązaniem dla opisanych powyżej zagrożeń są między innymi systemy takie jak:

SYSTEM MODUŁOWY, FIRE TRACE? REACTON?

Proponowany system gaszenia lokalnego oparty na środku gaśniczym NOVEC 1230, FM200 (lub innym wybranym środku gaśniczym) składa się najczęściej z 1 butli z odpowiednio dobraną ilością środka gaśniczego, która zostaje zamocowana przy boku urządzenia, bezpośrednio na jego obudowie bądź w pobliżu. Od butli rozprowadzone są przewody detekcyjne i wyzwalające gaz do chronionego urządzenia. System wykorzystuje specjalną opatentowaną rurkę detekcyjną zarówno do wykrywania pożaru jak i dostarczania środka gaśniczego. W momencie wystąpienia pożaru, rurka pęknie w miejscu wystąpienia najwyższej temperatury związanej z powstałym pożarem, powodując wyzwolenie środka gaśniczego. Gaz jest dostarczany poprzez rurkę, do miejsca jej pęknięcia szybko tłumi ogień, bezpośrednio w miejscu jego powstania. Nie jest wymagana centrala sterująca gaszeniem – system jest w pełni autonomiczny.

Zalety systemu modułowego, Fire Trace, REACTON:

SYSTEM FIRE-X BALL

FIRE X jest rewolucyjną kulistą gaśnicą, samo-aktywującą podczas kontaktu z pożarem. Jedno urządzenie gasi automatycznie pożar kubatury do 3 metrów sześciennych zanim pożar się rozprzestrzeni. Wyposażając swoje urządzenia „gaśnicą” Fire-X Ball, ograniczamy możliwość przypadkowych pożarów, które mogą spowodować poważne uszkodzenia zdrowia i mienia. Brak, ruchomych części mechanicznych, zawleczek, zaworów, dźwigni i innych elementów występujących tak jak w standardowych gaśnicach ułatwia obsługę, przyspiesza i ułatwia zastosowanie, a do tego eliminuje konieczność corocznych konserwacji i ewentualnych napraw.

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów wodoodpornych, z zachowaniem najlepszych standardów, Fire-X Ball posiada 5 letnią gwarancję, bez konieczności wykonywania konserwacji i przeglądów serwisowych.

Zalety systemu Fire-X Ball:

Realizacja: strony-piaseczno.pl